«ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ». ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1600 կրակոց: Մասնավորապես, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 62 արկ, որից 10-ը հրանոթից, 52-ը ականանետերից: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ, որի մասին երեկ հայտարարել է ադրբեջանական ռազմական գերատեսչությունը:
Առաջնագծում իրադրությունը լիովին գտնվում է ՊԲ առաջապահ ուժերի վերահսկողության ներքո»,- գրված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Передовые подразделения АО прибегли к превентивным мерам, в результате чего со стороны противника есть как минимум один погибший – МО НКР
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 22-го и в ночь на 23-е февраля противник из пушек Д-44, минометов и стрелкового оружия различного калибра продолжал интенсивно нарушать режим прекращения огня, произведя в направлении армянских позиций свыше 1600 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В частности, на восточном и северо-восточном направлениях ВС Азербайджана применили пушку Д-44 и минометы различного калибра, выпустив в общей сложности 62 снаряда: 10 из пушки, 52 из минометов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР с целью подавления наступательной активности противника прибегли к превентивным мерам, в результате чего со стороны противника как минимум один погибший, о чем вчера сообщило военное ведомство Азербайджана. Ситуация на передовой полностью находится под контролем передовых подразделений Армии обороны”, – говорится в сообщении МО НКР.