Արկեր՝ Թալիշի ուղղությամբ
Արցախի Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունը հաղորդում է, այսօր առավոտից հակառակորդը տարբեր տրամաչափի ականանետերից, այդ թվում՝ 120 միլիմետրանոց, և Դ-44 տիպի հրանոթներից շարունակել է հյուսիսային ուղղությամբ խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ժամը 10:00-11:30-ի սահմաններում: Ընդհանուր առմամբ արձակվել է 50 արկ, որից 36-ը Դ-44 տիպի հրանոթից, 14-ը՝ ականանետերից: Ըստ աղբյուրի՝ այդ ընթացքում թշնամին թիրախավորել է ոչ միայն մարտական հենակետերը, այլև՝ Թալիշ բնակավայրը, որի ուղղությամբ 120 միլիմետրանոց ականետից և Դ-44 հրանոթից արձակել է 4 արկ:
Հրետակոծության արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել: ՊԲ առաջապահ զորամասերը ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու և առաջնագծում վերջինիս հետագա սադրանքները կանխելու նպատակով դիմել են պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана обстреляли Талыш
По сообщению пресс-службы Армии обороны Арцаха с утра 24 февраля противник из минометов различного калибра, в том числе 120-мм, а также из пушек Д-44 продолжал нарушать режим прекращения огня на северном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск. Наиболее интенсивные нарушения были зарегистрированы с 10:00 до 11:30. В целом ВС Азербайджана выпустили 50 снарядов, 36 из которых из пушки Д-44, 14 – из минометов.
По сообщению источника в указанный период времени противник обстреливал не только армянские боевые позиции, но и населенный пункт Талыш, в направлении которого было выпущено 4 снаряда из 120-мм миномета и пушки Д-44.
В результате обстрела потерь с армянской стороны нет. Передовые подразделения Армии обороны Арцаха прибегли к ответным действиям с целью подавления наступательной активности азербайджанских ВС и пресечения дальнейших провокаций противника на передовой.