Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից
ՊՆ Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը քիչ առաջ հաղորդագրություն է տարածել՝ անդրադառնալով շփման գծում Ադրբեջանական զինուժի վերջին օրերի ընթացքում ձեռնարկած դիվերսիոն գործողություններին։
«Ադրբեջանական կողմը փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հերթական անգամ հարձակում կատարելով Արցախի Հանրապետության առաջապահ զորքերի վրա կորուստներ է կրել և հետ շպրտվել:
Արդեն մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում էր իրավիճակը շփման գծում և ապատեղեկատվություն տարածում: Անցած գիշերվա կորուստներից հետո կրկին ապակողմնորոշելով սեփական ժողովրդին և միջազգային հանրությանը, ադրբեջանական ղեկավարությունը խոսում է հայկական կողմի «հարձակումների» մասին:
Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից: Շփման գծում իրավիճակի լարման հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը», -նշված է հաղորդագրության մեջ:

Армянская сторона соблюдает режим прекращения огня и призывает азербайджанскую сторону воздержаться от шагов по дальнейшему обострению ситуации
Управление информации и по связям с общественностью Минобороны РА распространило сообщение о диверсионных действиях, предпринятых в последние дни вооруженными силами Азербайджана.
“24-го и в ночь на 25-е февраля азербайджанская сторона, совершив очередное нападение на передовые подразделения Республики Арцах, понесла потери и была отброшена назад.
Уже несколько дней военно-политическое руководство Азербайджана обостряет ситуацию на линии соприкосновения и распространяет дезинформацию. После понесенных минувшей ночью потерь азербайджанское руководство, вновь дезориентируя собственный народ и международное сообщество, говорит о “нападениях” армянской стороны.
Армянская сторона соблюдает режим прекращения огня и призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от шагов по дальнейшему обострению ситуации. Всю ответственность за последствия эскалации напряженности на линии соприкосновения будет нести военно-политическое руководство Азербайджана”,- говорится в сообщении.