Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը` շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»,- գրված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 1 и в ночь на 2 марта противник из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня свыше 100 раз, произведя в направлении армянских позиций около 1200 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
На юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили ракетно-артиллерийскую установку TR-107, 60-мм и 82-мм минометы, гранатометы различного типа, выпустив в общей сложности 51 снаряд.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, при необходимости прибегая также к ответным действиям”, – говорится в сообщении МО Арцаха.