Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ
Արցախի պաշտպանության նախարարաությունը հայտնում է, որ մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց: Առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ' արձակելով 2 արկ:
Նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատարր վերահսկողությունն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили 60-мм миномет и подствольный гранатомет
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 5-го и в ночь на 6-е марта противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня свыше 55 раз, произведия в направлении армянских позиций около 1000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет и подствольный гранатомет, выпустив 2 снаряда.
Подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.