Ներկայանում են որպես ԿԸՀ-ի կողմից չհավատարմագրված լրատվամիջոցի լրագրողներ
Թիվ 2 ընտրատարածքի մեջ մտնող Արաբկիր վարչական շրջանում տեղակայված 4/39 ընտրատեղամասում երկու անձ ներկայացել են որպես զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներ եւ առավոտից գտնվում են ընտրական տեղամասում։
Նրանցից մեկը ներկայանում էր որպես maxinfo.am-ի, մյուսը՝ 1Lur.am-ի լրագրող։ Նրանք չունեին ԿԸՀ-ի կողմից հաստատված լրագրողական բեյջեր, կրում էին իրենց լրատվամիջոցների սովորական բեյջերը։ Փնտրեցինք նրանց լրատվամիջոցները ԿԸՀ-ի կայքում տեղադրված հավատարմագրված լրատվամիջոցների ցանկում, դրանք բացակայում էին։ Փորձեցինք հարցերի միջոցով պարզել՝ ովքեր են։ Անձանցից մեկը խուսափեց տեսախցիկից։
Դիմեցինք նաեւ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Լուսինե Մայիլյանին, վերջինս նշեց, որ չի իմացել, որ անձինք լրատվամիջոցի ներկայացուցիչ չեն։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։

Представляются журналистами не аккредитованных Центризбиркомом СМИ
На избирательном участке 4/39 в Арабкирском административном округе Еревана двое лиц, представившись журналистами средств массовой информации, с утра находятся на участке.
Один из них заявил, что представляет maxinfo.am, второй – 1Lur.am. Вместо утвержденных ЦИК журналистских бейджиков у них были обычные журналистские бейджики. Кроме того, их имена отсутствовали в размещенном на сайте ЦИК списке получивших аккредитацию СМИ. Когда мы попытались расспросить этих людей, один из них уклонился от видеокамеры.
Мы обратились также к председателю избирательной комиссии Лусине Маилян, которая, как оказалось, не знала, что эти лица не являются представителями СМИ.