Հակառակորդը 60 միլիմետրանոց ականանետից արձակել է 4 արկ՝ Մարտակերտի ուղղությամբ
Այսօր կեսօրից հետո Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը տեղեկություն է տարածել, թե իբր արցախյան ուժերը հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը, 60 միլիմետրանոց ականանետից արկակոծել են Թերթերի շրջանի Ղափանլը գյուղը, ինչի արդյունքում վնասվել է մասնավոր տնտեսություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ հայտարարում է, որ ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում:
Ավելին՝ այսօր ժամը 12:40-13:15-ի սահմաններում հակառակորդը Մարտակերտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ 60 միլիմետրանոց ականանետից արձակել է 4 արկ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակում են վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն: Հակառակորդի ականանետային հարվածներից ՊԲ-ն կորուստներ չունի:

Противник выпустил 4 снаряда в направлении Мартакерта
Сегодня после полудня пресс-служба министерства обороны Азербайджана распространила сообщение о том, что якобы арцахские силы, нарушив на линии соприкосновения режим прекращения огня, обстреляли из 60-мм миномета село Гапанли Тертерского района, в результате чего частному хозяйству нанесен ущерб.
Пресс-служба министерства обороны Республики Арцах распространила заявление, в котором отмечается, что распространенная азербайджанской стороной информация не соответствует действительности. Более того, сегодня с 12:40 до 13:15 противник из 60-мм миномета выпустил 4 снаряда по боевым позициям, дислоцированным в направлении Мартакерта.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха в основном воздерживались от ответных действий и продолжают уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.