ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը պաշտոնից ազատվել է
Այսօր ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հրամանով` իր դիմումի համաձայն, Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն ազատվել է ռեկտորի պաշտոնից և նշանակվել ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
ԿԳՆ մամլո ծառայությունից հայտնում են, որ նախարարի հրամանը միտված է ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի նախատեսվող մրցույթը և կառավարման խորհրդի համապատասխան նիստը պատշաճ կազմակերպելուն:
Հաշվի է առնվել այն հանգամանքը, որ ռեկտոր Ա. Սիմոնյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է մայիսի 29-ին և սահմանված կարգով մրցույթի անցկացման ժամկետը համընկնում է ուսումնական տարվա ավարտի և ամառային արձակուրդների հետ:

Ректор ЕГУ Арам Симонян освобожден от занимаемой должности
Министр образования и науки РА Армен Ашотян подписал сегодня приказ об освобождении от занимаемой должности ректора Ереванского государственного университета Арама Симоняна и назначении его временно и.о.ректора ЕГУ, сообщает пресс-служба МОН.
Приказ министра связан с предстоящим конкурсом на вакантную должность ректора ЕГУ и организацией соответствующего заседания совета по управлению университетом.
Было учтено то обстоятельство, что срок пребывания Арама Симоняна в должности ректора ЕГУ истекает 29 мая, а установленный действующим порядком срок проведения конкурса совпадает с окончанием учебного года и летними каникулами.