Ապրիլի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի  սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Մհեր Ֆելիքսի Արզումանյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Арцахе погиб армянский военнослужащий
28 апреля около 09:30 часов в результате выстрела со стороны противника в направлении оборонного пункта одной из воинских частей, дислоцированных на южном направлении Армии обороны, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы Мгер Феликсович Арзуманян, 1998 г.р.
“Для выяснения деталей произошедшего проводится следствие. Министерство обороны Республики Арцах разделяет боль тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”,- говорится в сообщении.