Տեղի է ունեցել խորհրդակցության ներդրումային ֆոնդերի ձևավորման վերաբերյալ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ներդրումային ծրագրերի համար ֆինանսավորման նոր աղբյուրների բացահայտմանը և ներդրումային ֆոնդերի ձևավորմանը վերաբերող հարցեր:
Կառավարության պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ վարչապետին ներկայացվել են առկա նախաձեռնությունների՝ 4 ներդրումային ընկերության և ֆոնդի հետ համագործակցության ընթացքը, տարվող աշխատանքները: Արծարծվել են, մասնավորապես, կառավարման սկզբունքներին, ներդրումների ուղղություններին, ակնկալվող ցուցանիշներին առնչվող, ինչպես նաև մի շարք այլ հարցեր:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել ակտիվ աշխատանքը գործընկեր երկրների ու կառույցների հետ՝ հստակեցնելով համատեղ ներդրումային ֆոնդերի գործունեության մեխանիզմները:

Состоялось совещание по вопросам формирования инвестиционных фондов
В ходе состоявшегося у Премьер-министра Карена Карапетяна рабочего совещания были обсуждены вопросы, касающиеся выявления новых источников финансирования инвестиционных программ и формирования инвестиционных фондов.
Премьер-министру представили имеющиеся инициативы: ход сотрудничества с 4 инвестиционными компаниями, фондами и ведущиеся с ними работы. В частности, были затронуты вопросы, касающиеся принципов управления, направлений инвестиций, ожидаемых показателей, а также ряд других вопросов.
Глава Правительства поручил продолжить активную работу с партнерскими странами и структурами, конкретизировав механизмы деятельности совместных инвестиционных фондов.