Ադրբեջանական զինուժը մայիսի 7-ին կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Մայիսի 6-ին, 7-ին և լույս 8-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 160 անգամ:
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2600 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը մայիսի 7-ին կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (7 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили 60-мм миномет и станковый автоматический гранатомет
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 7-го и в ночь на 8-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 160 раз, произведя в направлении армянских позиций более 2600 выстрелов.
7 мая ВС Азербайджана применили на восточном направлении линии соприкосновения также 60-мм миномет (7 снарядов) и станковый автоматический гранатомет (7 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу.
На данный момент ситуация на передовой относительно спокойная. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.