Մահացել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ
2017 թվականի մայիսի 10-ի առավոտյան ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 08:40-ի սահմաններում ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Գագիկ Առուշի Մեսրոպյանը, ով զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է: Այս մասին տեղեկացնում է քննչական կոմիտեն։
Նախնական տվյալներով՝ Գ.Մեսրոպյանը վնասվածքն ստացել է՝ ծառայակցի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով:
Քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ 6-րդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելը,  որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ), կատարվում է նախաքննություն:
Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Умер военнослужащий срочной службы. Возбуждено уголовное дело
Утром 10 мая 2017 г. поступил сигнал о том, что около 08:40 на боевых позициях оборонного участка N-ской воинской части огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, младший сержант Гагик Арушевич Месропян, который по дороге в военный госпиталь умер. Об этом сообщает Следственный комитет.
По предварительным данным, Г.Месропян получил ранение вследствие нарушения правил обращения с оружием со стороны сослуживца.
Возбуждено уголовное дело по ч.3 ст.373 УК РА (нарушение правил обращения с оружием, повлекшее по неосторожности смерть человека). Проводится следствие.
Осуществляются необходимые следственные действия с целью обеспечения всестороннего, объективного и полного изучения всех обстоятельств смерти военнослужащего.