Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ և 60 մմ ականանետ
Մայիսի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1750 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (32 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили станковый противотанковый гранатомет и 60-мм миномет
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 19-го и в ночь на 20-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 100 раз, произведя в направлении армянских позиций около 1750 выстрелов, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелкового оружия на восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили станковый противотанковый гранатомет (32 снаряда), а на северо-восточном участке – 60-мм миномет (7 снарядов).