Վարչապետը կարևորել է բարեփոխումների գործընթացում համայն հայության ներուժի ներգրավումը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է ՌԱԿ գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Սփյուռքում հայապահպանության գործում: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության պաշտոնական կայքը։
Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է ներդրումների խթանման, բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ նախաձեռնած բարեփոխումներում համայն հայության ներուժի ներգրավմամբ, և ՀՀ վարչապետի՝ սփյուռքահայությանն ուղղված կոչը հենց այդ նպատակին էր ուղղված:
Սերխիո Նահապետյանը ՌԱԿ անունից պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցելու ՀՀ կառավարության ծրագրերի ու բարեփոխումների կյանքի կոչմանը, ինչպես նաև համահայկական նշանակության խնդիրների լուծմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության, հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապի ամրապնդման, Հայաստանի և Արցախի զարգացման հարցերի շուրջ։

Премьер-министр отметил важность использования потенциала всего армянства в процессе реформ
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с руководителем центрального правления партии Рамкавар Азатакан (ПРА) Серхио Наапетяном.
Премьер-министр отметил важность деятельности ПРА в деле укрепления связей Армения-Диаспора и сохранения армянства в Диаспоре. Карен Карапетян отметил, что Правительство заинтересовано в использовании потенциала всего армянства в реформах, инициированных в направлении стимулирования инвестиций, улучшения бизнес-среды, и адресованный армянству Диаспоры призыв Премьер-министра РА преследовал именно эту цель.
Серхио Наапетян от имени ПРА выразил готовность содействовать реализации программ и реформ Правительства РА, а также решению задач общеармянского значения.
Собеседники обменялись мнениями вокруг вопросов сотрудничества Армения-Диаспора, сохранения армянства, укрепления связей с родиной, развития Армении и Арцаха.