ԱԳՆ-ում տեղի ունեցան հայ-վրացական խորհրդակցություններ
Հունիսի 7-ին Երևանում Հայաստանի և Վրաստանի արտգործնախարարությունների միջև տեղի ունեցան խորհրդակցություններ՝ նախարարների տեղակալներ Շավարշ Քոչարյանի և Դավիթ Դոնդուայի մակարդակով:
Ըստ արտգործնախարարության հաղորդագրության՝ հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերի լայն շրջանակի, երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին, նախանշվեցին փոխգործակցության խորացման ու ամրապնդման հեռանկարները և այդ ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերը:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց առաջիկա աշնանը երկու երկրների ԱԳ նախարարությունների միջև կազմակերպել քաղաքական խորհրդակցություններ և դելիմիտացիային վերաբերող հարցերի շուրջ քննարկումներ:

В Министерстве иностранных дел Республики Армения прошли армяно-грузинские консультации
7-го июня в Ереване между министерствами иностранных дел Армении и Грузии прошли консультации на уровне заместителей министров иностранных дел Шаварша Кочаряна и Давида Дондуа.
В ходе встречи стороны коснулись широкого круга вопросов повестки дня двусторонних отношений, хода выполнения достигнутых между главами двух стран договоренностей, наметили перспективы углубления и укрепления взаимодействия и предпринимаемые в этом направлении шаги.
Была достигнута договоренность об организации следующей осенью между министерствами иностранных дел политических консультаций и обсуждений вокруг вопросов делимитации.