7 օր առաջնագծում. հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է
Օգոստոսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է:
Ինչպես նշված է ՊՆ պաշտոնական կայքում, այդ ժամանակահատվածում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ շուրջ 160 անգամ, հայկական դիրքերի ուղղութամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը այդ ընթացքում շարունակել են սահմանված կարգի համաձայն տանել մարտական հերթապահություն և տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը:

Неделя на передовой: сохранялось относительное спокойствие
С 20-го по 26-е августа на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохранялось установившееся в предыдущие недели относительное спокойствие.
Как сообщает официальный сайт Минобороны, в указанный период противник, применяя стрелковое оружие различного калибра, нарушил режим прекращения огня около 1600 раз, в направлении армянских позиций было произведено более 2000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжали владеть оперативно-тактической ситуацией и в установленном порядке нести боевое дежурство.