Վարչապետին ներկայացվել է Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են Մեղրիում ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Ըստ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը վարչապետին զեկուցել է աշխատանքների կատարման ընթացքի մասին, ներկայացրել տեղում իրականացվող միջոցառումները:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն, ընդգծելով ծրագրի կարևորությունը ՀՀ տնտեսության զարգացման համար, հանձնարարել է շարունակել ուշադրության կենտրոնում պահել Ազատ տնտեսական գոտու կառուցման գործընթացը և բոլոր միջոցառումներն իրականացնել ըստ սահմանված ժամանակացույցի:

Премьер-министру представили ход работ по созданию свободной экономической зоны в Мегри
На состоявшемся сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещании были обсуждены вопросы, касающиеся работ по созданию свободной экономической зоны в Мегри.
Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян доложил Премьер-министру о ходе выполнения работ, представил осуществляемые на месте мероприятия.
Подчеркнув важность программы для развития экономики РА, Премьер-министр Карен Карапетян поручил продолжить держать в центре внимания процесс создания свободной экономической зоны и осуществлять все мероприятия в соответствии с установленным графиком.