Հունվարի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ մամուլի ծառայությունը:
Նախարարությունը հիշեցնում է, որ բացի հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հունվարի 25-ին՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, շփման գծի հարավարևելյան հատվածում հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: «ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում՝ ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հետ են շպրտվել: ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,- գրված է ԼՂՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

В период с 21-го по 27-е января на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций более 2000 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, помимо вышеупомянутых нарушений режима прекращения огня 25 января около 02.00 на юго-восточном участке линии соприкосновения противник предпринял попытку диверсионного проникновения.
”В результате превентивных действий подразделений Армии обороны азербайджанские спецназовцы были отброшены назад. Подразделения АО продолжают сохранять полный контроль на передовой и уверенно несут боевое дежурство”,- говорится в сообщении МО РА.