Փաշինյանին տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն
«Հետքի» թղթակիցը Բաղրամյան պողոտայից հայտնեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը վնասվածք է ստացել եւ նրան տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն:
Նիկոլ Փաշինյանի կինը` Աննա Հակոբյանը, «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ Փաշինյանն այս պահին «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում է: Կնոջ փոխանցմամբ` փշալարերից քերծվել են պատգամավորի ձեռքերը, որոնք վիրակապել են, եւ նա խոստացել է քիչ ուշ միանալ Բաղրամյանում գտնվող ցուցարարներին:
«Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Սանասարյանը հայտարարեց, որ ԱԺ պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը Նիկոլ Փաշինյանի հիվանդասենյակում է, այնտեղից կհայտնեն` Նիկոլ Փաշինյանը գալիս է ցուցարարների մոտ, թե` ոչ, և որն է իրենց գործողությունների շարունակությունը:

Никол Пашинян доставлен в медцентр “Наири”
Корреспондент Hetq.am сообщил с проспекта Баграмяна, что лидер движения “Мой шаг” Никол Пашинян получил телесное повреждение и доставлен в медицинский центр “Наири”.
Жена Пашиняна, Анна Акопян, в беседе с Hetq.am отметила, что в настоящее время ее муж находится в медцентре “Наири”. По словам женщины, депутат получил царапины от колючей проволоки. Пашиняну наложили повязку, и он пообещал чуть позже присоединиться к манифестантам на проспекте Баграмяна.
Член инициативы “Отвергни Сержа!” Давид Санасарян заявил, что депутат парламента Арарат Мирзоян находится у Пашиняна в больничной палате, откуда сообщит, придет Никол Пашинян к митингующим или нет и какими будут их дальнейшие действия. Санасарян призвал людей не расходиться.