Վարչապետն ընդունել է Վրաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանում հավատարմագրված Ավստրիայի, Չինաստանի, Ճապոնիայի, Լատվիայի, Լիտվայի, Էստոնիայի, Իրանի, Լեհաստանի, Ղազախստանի, Շվեդիայի, Ուկրաինայի, Ֆրանսիայի, Նիդերլանդների արտակարգ և լիազոր դեսպաններին, Սուրբ Աթոռի Առաքելական նվիրակին, Շվեյցարիայի դեսպանության, Վրաստանում ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը:
Կառավարության ղեկավարը ողջունել է դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներին Երևանում և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը կարևորում է նշված պետությունների, Սուրբ Աթոռի և ՄԱԿ-ի հետ համագործակցության շարունակական զարգացումը, կապերի խորացումն ու ընդլայնումը: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստան այցի ընթացքում նրանք հնարավորություն կունենան առավել մանրամասն ծանոթանալ ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխությունից հետո մեր երկրում տեղի ունեցող զարգացումներին: Վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանի կառավարության քայլերն ուղղված են երկրում ժողովրդավարության զարգացմանն ու ամրապնդմանը, մարդու իրավունքների պաշտպանության, օրենքի առաջ բոլորի հավասարության ապահովմանը, քաղաքացիական հասարակության զարգացմանը, կառավարման համակարգի բարելավմանը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ արդեն իսկ կարճ ժամանակահատվածում կառավարությունը լուրջ արդյունքների է հասել կոռուպցիայի, մենաշնորհների դեմ պայքարում, գործարար միջավայրի բարելավման ոլորտում և հավելել, որ բարեփոխումներ են իրականացվում Հարկային օրենսգրքում, որոնք կխթանեն նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացումն ու կնպաստեն բիզնեսի հաջող ու արդյունավետ իրականացմանը:
Այնուհետև վարչապետը պատասխանել է դեսպանների մի շարք հարցերին, որոնք վերաբերել են մեր երկրում խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը, Հայաստան-Վրաստան, Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին, վերջինիս հետ ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագրի իրականացմանն ու դրանով նախատեսված առաջնահերթություններին, տարածաշրջանային էներգետիկ ենթակառուցվածքային ծրագրերի իրականացմանը, զբոսաշրջության զարգացմանը և այլ թեմաների:

Премьер-министр принял руководителей аккредитованных в Грузии дипломатических ведомств ряда стран
Премьер-министр Никол Пашинян принял аккредитованных в Грузии послов Австрии, Китая, Японии, Эстонии, Ирана, Польши, Швеции, Франции, Нидерландов, а также апостольского нунция Святого Престола и представителей посольства Швейцарии.
Премьер-министр поприветствовал глав дипломатических миссий в Ереване и отметил, что правительство придает большое значение продолжительному развитию сотрудничества, углублению и расширению связей с отмеченными государствами, Святым Престолом.
Никол Пашинян выразил надежду на то, что в ходе визита у них будет возможность более подробно ознакомиться с произошедшими в нашей стране после ненасильственный, бархатной революции событиями. Премьер-министр подчеркнул, что шаги правительства Армении направлены на развитие и укрепление демократии, защиту прав человека, обеспечение равенства перед законом, развитие гражданского общества, совершенствование системы управления. Никол Пашинян отметил, что в короткий период правительство уже достигло значительных результатов в борьбе с коррупцией и монополиями, улучшении бизнес-среды и добавил, что проводятся реформы Налогового кодекса, которые будут стимулировать реализацию новых инвестиционных проектов и способствовать успешному и эффективному ведению бизнеса.
Далее премьер-министр ответил на ряд вопросов послов, которые касались проведения парламентских выборов в нашей стране, отношений Армения-Грузия и Армения-ЕС, реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС и приоритетов этого документа, реализации региональных энергетических инфраструктурных программ, развития туризма и др