Ոստիկանությունը փորձում է բռնի ուժ կիրառել «Հայաստան» հանրախանութում
Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր (6-րդ) վարչության աշխատակիցներն այս պահին գտնվում են «Հայրապետյան եղբայրներ Հ.Ա.» ՓԲԸ-ին պատկանող «Հայաստան» հանրախանութում և փորձում են տարածքում գտնվողներին դուրս հրավիրել, որպեսզի տարածքը հանձնեն «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ին: Փաստաբան Արա Զոհրաբյանը, ով այս պահին դեպքի վայրում է, հայտնում է, որ 6-րդ վարչության աշխատակիցներն իրավունք չունեն նշյալ գործողություններն իրականացնելու:
Ըստ նրա՝ ոստիկանությունն այս պահին գործում է Սահմանադրության 5-րդ հոդվածի պահանջի խախտմամբ, քանի որ նա այդպիսի լիազորություն չունի: Իսկ կառավարության որոշմամբ նախատեսված՝ ներխուժումը կանխելու իր լիազորությունը այս դեպքի համար կիրառելի չէ, քանի որ ոստիկանությունը չի ներկայացրել պատշաճ լիազորագիր, և, բացի այդ, տվյալ տարածքի հետ կապված դատական վեճ կա, ինչպես նաև տարածքը անշարժ գույքի վարձակալության իրավունքով տրված է օգտագործման:

В торговом центре “Айастан” полиция пытается применить силу
Сотрудники управления по борьбе с организованной преступностью полиции РА (6-ое управление) в настоящий момент находятся в торговом центре “Айастан”, принадлежащем ЗАО “Братья Айрапетяны”, где пытаются выдворить людей из помещения с тем, чтобы передать его ЗАО “Америа банк”. По словам находящегося там же адвоката Ара Зограбяна, сотрудники 6-го управления не имеют право осуществлять указанные действия.
Полиция, не имея подобных полномочий, действует в нарушение требований ст.5 Конституции, отметил адвокат. Кроме того, по словам Зограбяна, вопрос данного помещения оспаривается в суде, к тому же оно сдано в аренду другой организации.