Վահագն Չախալյանի շնորհավորական ուղերձը
Հունվարի 28-ին` Հայոց բանակի օրը, լրանում է նաև «Միասնական Ջավախքի» առաջնորդ, ջավախահայ գործիչ Վահագն Չախալյանի  որդու` Ռուբեն Չախալյանի ծննդյան 5-ամյակը:  Վահագն Չախալյանի հայրը «Հետքին» փոխանցեց Վահագնի շնորհավորական ուղերձը. «Շնորհավորում եմ իմ որդի Ռուբեն Չախալյանի 5 և Հայկական բանակի 20-ամյա հոբելյանները: Հավատացած եմ, որ մեր նորօրյա պատմության Հունվարի 28-ը մեր պետության, Հայկական լեռնաշխարհի, աշխարհասփյուռ հայության ապագա հազարաբյուր տարիների ստեղծարար ու խաղաղ գոյապահպանման գրավականն է»:
Հիշեցնենք, որ Վահագն Չախալյանը 2008 թվականի հուլիսից ձերբակալված է և վրացական դատարանների կողմից դատապարտվել է 10 տարվա ազատազրկման: Այժմ Վահագնը գտնվում է Վրաստանի Ռուսթավի համար 6 խիստ ռեժիմի բանտում:

Vahagn Chakhalyan Sends Birthday Greetings to Son from Prison
The father of Vahagn Chakhalyan, a Georgian-Armenian activist who was sentenced to 10 years by a Georgian court, has handed over the following letter by his son to Hetq for publication.
“I congratulate the 5th birthday of my son Ruben and the 20th anniversary of the founding of the RA Army. I am convinced that January 28 will serve to guarantee another thousand years of creative existence for our nation and the Armenian people worldwide.”
Vahagn Chakhalyan is now serving out his sentence in the Rustavi maximum security prison in Geoorgia.