Հեղինե Բիշարյան. «Մտածող մասսան պետք է հետևություններ անի»
Արաբկիրի 4/23 ընտրատեղամասում հոսքը բավականին ակտիվ է: Հանձնոժողովի նախագահ Խոջոյան Արմանը ցանկանում էր սահմանափակում մտցնել, որպեսզի ընտրական պրոցեսն ընթանա առանց խաթարումների։ Սահմանափակում չմտցվեց, քանի որ միջազգային երկու դիտորդները և մի քանի վստահված անձ ընտրատեղամասից դուրս եկան։
Այստեղ ներկա են դիտորդներ «ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ»-ից, «Իրազեկ քաղաքացիներ միավորում»-ից և երկու միջազգային դիտորդ։
Արաբկիրի 4/23 ընտրատեղամասում քվեարկության էր նաև եկել ՕԵԿ-ի առաջադրած պատգամավորի թեկնածու Հեղինե Բիշարյանը:
«Բավականին լավ տրամադրված ենք ընտրություններին, քարոզարշվը լավ անցկացրել ենք: Իհարկե, ժամանակահատվածը կարճ էր, չենք կարողացել մեր ազգաբնակչության հետ գյուղ-գյուղ, համայնք-համայնք հանդիպել, բայց, այնուամենայնիվ, փորձել ենք հեռուստաընկերություններում տրված ժամանակահատվածում խոսել մեր նպատակների մասին»: Բիշարյանի կարծիքով՝ «մտածող մասսան պետք է հետևություն անի» և իրենց ձայն տա, քանի որ նրանց ծրագրերը «բացառապես տարբերվեցին բոլորից»:

Эгинэ Бишарян: “Думающая масса должна сделать выводы”
На избирательном участке 4/23 в Арабкирском муниципалитете Еревана голосование проходит довольно активно. Председатиель избирательной комиссии Арман Ходжоян двже решил ограничить поток граждан, чтобы обеспечить беспрерывность голосования. Однако вводить ограничения не пришлось, так как избирательный участок покинули двое международных наблюдателей и несколько доверенных лиц.
Здесь присутствовали наблюдатели от Ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи и “Объединения информированных граждан”
На участок 4/23 в Арабкире пришла проголосовать и кандидат в депутаты Национального Собрания от партии “Оринац еркир” Эгинэ Бишарян.
“Мы довольно хорошо настроены в отношении выборов, предвыборную кампанию провели успешно. Времени, конечно, было мало, нам не удалось встретиться с жителями всех сел и общин, но мы попытались в течение выделенного телекомпаниями времени рассказать о наших целях”,- отметила кандидат.
Г-жа Бишарян считает, что “думающая масса должна сделать выводы” и проголосовать за их партию, так как их программа отличается от программ всех остальных политических сил.