Նոր Հաճն քաղաքի ընտրատեղամասերում հանձնաժողովի անդամները դժգոհում են անհետաքրքիր ընտրություններից
«Այսպիսի ընտրություն դեռեւս չի եղել, սոված նստել ենք»,- դժգոհում է Նոր Հաճնի Թիվ 28/5 ընտրատեղամասի նախագահ Գոհարիկ Պետրոսյանը, ով ՀՀԿ խմբկացությունից է՝ նշելով, որ կուսակցությունների թեկնածուներն անգամ ուտելիք չեն բերել։
Նոր Հաճնի թիվ 28/1 ընտրատեղամասում էլ մարդկանց թիվը քիչ է, հանձնաժողովի անդամներն արդեն սկսել են ձանձրանալ։ Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Ավագյանի խոսքերով՝ շատ անհետաքրքիր ընտրություն է։ Անդամները տխուր նստել են: «Ուզում ենք իմանանք՝ ոնց է սարքը խախտում ցույց տալիս, այն էլ չի լինում»,- նշում են նրանք։

В Нор Ачне члены избиркомов пожаловались на “неинтересные выборы”
“Таких выборов еще не было, сидим голодные”,- заявила председатель комиссии избирательного участка 28/5 в городе Нор Ачн Гоарик Петросян, представляющая Республиканскую партию. По ее словам, кандидаты от партий даже еду для них не принесли.
На избирательном участке 28/1 людей мало, поэтому члены комиссии скучают. Председатель комиссии Андраик Авакян отметил, что голосование проходит неинтересно. “Нам хочется узнать, как устройство сигнализирует о нарушении, но нарушения не допускаются”,- сказали члены избирательной комиссии.