ԿԸՀ-ն հրապարակել է նախնական արդյունքները. «Իմ քայլը»` 70,43 %, ԲՀԿ` 8,27 %, «Լուսավոր Հայաստան»` 6,27%
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն արդեն ամփոփել է 2010 տեղամասերի արդյունքները և հրապարակել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախնական տվյալները: Այդպիսով` «Իմ քայլը» հավաքել է 70,43%, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը՝ 8,27%, «Լուսավոր Հայաստսն» կուսակցությունը` 6,37  % քվե:
Մյուս կուսակցությունները չեն հաղթահարել 5%-ի շեմը, հետևաբար՝ խորհրդարանում ներկայացված չեն լինի:
Հաջորդում են Հանրապետական կուսակցությունը՝ 4, 70% և Հ.Յ.Դաշնակցությունը՝ 3,89 % քվե: Մնացածները հավաքել են 2 % և պակաս քվե:

ЦИК обнародовал предварительные результаты голосования: “Мой шаг” - 70,43 %, ППА - 8,27 %, “Светлая Армения”- 6,27%
Центральная избирательная комиссия подвела итоги голосования на 2010 избирательных участках и опубликовала предварительные результаты внеочередных выборов в Национальное Собрание. Итак, блок “Мой шаг” набрал 70,43%, партия “Процветающая Армения” - 8,27%, партия “Светлая Армения” - 6,37%.
Две партии не преодолели 5-проценнтный барьер и не будут представлены в парламенте. Это Республиканская партия Армении - 4, 70% и АРФ Дашнакцутюн - 3,89 %