Մեղադրյալ դեռեւս չկա
Անցյալ շաբաթ ոստիկանությունը տեղեկացրեց, որ Աշխարաբեկ Քալանթարը եւ Արտաշես Խ.-ն վիճաբանության մեջ են մտել հայր եւ որդի Վլադիսլավ եւ Էդուարդ Մանգասարյանների հետ, որի ընթացքում Աշխարբեկը փորձել է կրակել Էդուարդին, բայց ատրճանակը գործի չի դրվել:
Նույն օրը՝ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան, մարմնական վնասվածքներով հիվանդանոց բուժօգնության էին դիմել Արտաշեսն ու Աշխարբեկը եւ հայտարարել, որ իրենց ծեծել են հայր եւ որդի Մանգասարյանները:
Թե ով է Վլադիսլավ Մանգասարյանը եւ ինչ կապ ունի փյուռքահայ գործարար Էդմոնդ Խուդյանի հետ, «Հետքն» արդեն անդրադարձել է: Իսկ վերոնշյալ դեպքի հետ կապված ոստիկանությունից «Հետքին» հայտնում են, որ փաստի առթիվ նույն օրը քրեական գործ է հարուցվել 118-րդ հոդվածի (Ծեծ) եւ 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի (Սպանության, առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու կամ գույք ոչնչացնելու սպառնալիքը) հատկանիշներով:
Գործում դեռեւս մեղադրյալներ չկան: Ըստ ոստիկանությանը՝ հետագա գործողությունները կապված են նշանակված փորձաքննությունների պատասխաններին, որոնք առայժմ չեն ստացվել:

На минувшей неделе полиция сообщила о том, что 13 ноября Ашхарабек Калантар и Арташес Х. вступили в конфликт с отцом и сыном Владиславом и Эдуардом Мангасарянами. В ходе инцидента Ашхарабек пытался стрелять в Эдуарда, однако пистолет дал осечку.
Вечером того же дня получившие телесные повреждения Арташес и Ашхарабек обратились в больницу для получения медицинской помощи. Они заявили, что их избили отец и сын Мангасаряны.
“Hetq” уже писал о том, кто такой Владислав Мангасарян и какое он имеет отношение к предпринимателю из Диаспоры Эдмонду Худяну.
В связи с вышеуказанным инцидентом в полиции “Hetq” сообщили, что в тот же день по данному факту было возбуждено уголовное дело по ст.118 УК РА (избиение) и ч.1 ст.137 (угроза убийства, причинения тяжкого вреда здоровью или уничтожения имущества).
Обвиняемых по данному делу пока нет. Как сообщает полиция, дальнейшие действия будут обусловлены результатами назначенных экспертиз, которые пока не получены.