Սպառնում են լրագրողին եւ նրա ընտանիքի անդամներին (ձայնագրություն)
Այսօր՝ ժամը 15:42-ին, «Հետքի» լրագրող Անի Հովհաննիսյանին զանգահարել են ՌԴ-ում գրանցված բջջային հեռախոսահամարից (առայժմ հեռախոսահամարը չենք հրապարակում, փորձում ենք նաեւ սեփական ուժերով պարզել, թե այն ում անունով է գրանցված) եւ սպառնացել, որ եթե նա շարունակի «քիթը խոթել» այնտեղ, որտեղ պետք չէ, ոչ միայն իր, այլեւ ընտանիքի անդամների համար շատ վատ կլինի: Լրագրողի հարցին, թե ինչի մասին է խոսքը, սպառնացողը պատասխանում է՝ դու գիտես, թե ինչի հետ է կապված: Նա նաեւ նշում է, որ գիտի, թե որտեղ են ապրում Անիի հարազատները եւ նրանց հարցերը լուծելը իր համար ընդամենը մեկ զանգի խնդիր է: «Թե չէ, Անի ջան, կհայտնվես փոսում կամ դու, կամ քո հարազատներից մեկն ու մեկը»,- ասում է սպառնացողը:
Դիմում ենք Հայաստանի իրավապահ մարմիններին՝ ձայնագրությունն ընդունել որպես հաղորդում հանցագործության մասին, ու խնդրում ենք ապահովել Անի Հովհաննիսյանի եւ նրա ընտանիքի անդամների անվտանգությունը: Պատրաստ ենք տրամադրել սպառնացողի հեռախոսահամարը:
Հ.Գ. Քիչ առաջ «Հետքը» հանցագործության մասին նաեւ գրավոր հաղորդում փոխանցեց ՀՀ ոստիկանությանը՝ նշելով լրագրողին սպառնացողի բջջային հեռախոսահամարը եւ կցելով հեռախոսային խոսակցության ձայնագրությունը:

Угрожают журналистке и членам ее семьи (аудиозапись)
Сегодня в 15.42 журналистке "Hetq" Ани Ованнисян позвонили с номера мобильного телефона, зарегистированного в РФ (номер телефона мы пока не публикуем, пытаясь пока своими силами выяснить, на чье имя он зарегистрирован), и пригрозили, что если она будет продолжать "совать нос куда не следует, то не сдобровать не только ей, но и членам ее семьи". На вопрос журналистки, о чем идет речь, угрожавший ответил: "Ты знаешь, с чем это связано". Он также сказал, что знает, где живут родные Ани и что потребуется всего один звонок, чтобы решить их вопрос. "В противном случае, Ани джан, в яме окажешься или ты, или кто-то из твоих родных",- заявил неизвестный.
Мы просим правоохранительные органы считать аудиозапись сообщением о преступлении и обеспечить безопасность Ани Ованнисян и членов ее семьи. Мы готовы предоставить номер телефона угрожавшего.
P.S. Несколько минут назад "Hetq" представил в полицию РА письменное сообщение о преступлении, указав номер телефона, с которого угрожали журналистке, и приложив аудиозапись телефонного разговора.