3 ժամ անց դարձյալ քվորում չապահովվեց
ԱԺ-ի այսօրվա արտահերթ նիստը վերջնականապես տապալվեց՝ կոալիցիոն գործընկերներ ՀՀԿ-ի եւ ՕԵԿ-ի բոյկոտի հետեւանքով: Այսօր ժամը 12-ին գրանցվել էին 45 պատգամավոր եւ քվորում չլինելու պատճառով նիստը չէր կայացել:
ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համաձայն` եթե նիստն իրավազոր չէ, ապա գրանցումը շարունակվում է մինչեւ քվորում ապահովելը, բայց ոչ ավելի, քան 3 ժամ: Նշված ժամկետում քվորումի չապահովման դեպքում տվյալ օրվա նիստերը համարվում են չկայացած:
3 ժամ անց դարձյալ քվորում չապահովվեց: Այս անգամ գրանցվել էր 50 պատգամավոր եւ նիստը համարվեց չկայացած:

Кворум в НС не удалось обеспечить даже по прошествии трех часов
Вследствие бойкота коалиционных фракций Республиканской партии Армении и “Оринац еркир” сегодняшнее внеочередное заседание Национального Собрания окончательно провалилось. По положению на 12 часов зарегистрировалось 45 депутов. Из-за отсутствия кворума внеочередное заседание не состоялось.
Согласно Регламенту НС, при отсутствии кворума заседание продолжается до тех пор, пока не будет обеспечено необходимое число депутатов, но не более трех часов. В случае необеспечения кворума в указанный срок заседание считается несостоявшимся.
Коалиционные депутаты не явились на сегодняшнее внеочередное заседание даже по прошествии трех часов. В результате заседание было признано несостоявшимся.