Մահացել է կոմպոզիտոր Կոնստանտին Օրբելյանը
Կոնստանտին Օրբելյանը ծնվել է 1928թ. հուլիսի 29-ին, Արմավիրում: Սովորել է Բաքվի կոնսերվատորիային կից երաժշտական հատուկ դպրոցում: 1952թ. ընդունվել է Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան երաժշտական ուսումնարան, որից հետո` Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիա:
1956-ից եղել է Հայաստանի էստրադային նվագախմբի դիրիժորն ու գեղարվեստական ղեկավարը: 1957թ. դարձել է ԽՍՀՄ Կոմպոզիտորների միության անդամ: 36 տարի գլխավորել է Հայաստանի պետական էստրադային նվագախումբը: Նրա հայտնի երգերը բազմաթիվ կատարողների ներկայացմամբ արժանացել են մի շարք մրցանակների` «Երգել, նշանակում է ապրել», «100 երջանիկ ժամեր», «Շնորհակալություն կյանքին», «Սերը չի ծերանում», «Դու այն չես, ով պետք է ինձ», «Հիշեք» և այլն: 1974թ. արժանացել է ՀԽՍՀ, 1979թ.` ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստի կոչմանը: 1992թ. մեկնել է ԱՄՆ և բնակություն հաստատել Սան Ֆրանցիսկոյում: 2012թ. պարգևատրվել է ՀՀ Պատվո շքանշանով:

Умер композитор Константин Орбелян
Константин Орбелян родился 29 июля 1928 года в Армавире. Учился в школе для одарённых детей при Бакинской консерватории. В 1952 году поступил в Музыкальное училище мени Р.Меликяна, а затем в Ереванскую государственную консерваторию им.Комитаса.
С 1956 года являлся дирижёром и художественным руководителем Государственного эстрадного оркестра Армении. В 1957 г. стал членом Союза композиторов СССР. В течение 36 лет возглавлял Государственный эстрадный оркестр Армении. Его известные песни в исполнении многих певцов удостоились ряда наград: “Петь – значит жить”, “100 часов счастья”, “Спасибо жизни”, “Любовь не стареет” и др.
В 1974 г. Константин Орбелян получил звание народного артиста Армянской ССР, а в 1979-ом – звание народного артиста СССР. В 1992 уехал в США, обосновался в Сан-Франциско. В 2012 году был удостоен Ордена почета РА.