ՀԱԿ ներկայացուցիչն ասում է, որ իրեն փորձել են կաշառքի միջոցով հեռու պահել հանրաքվեից
Քասախ համայնքի 26/27 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի ՀԱԿ անդամ Սամվել Բոյախչյանը «Հետքին» հայտնեց, որ մինչեւ քվեարկության օրը իրեն կաշառք են առաջարկել, որի համար նա կամ պիտի հիվանդ ներկայանար ու չմասնակցեր ընտրական գործընթացին, կամ պիտի աչք փակեր ընտրախախտումների վրա:
Բոյախչյանը նշեց նաեւ, որ այսօր մի քանի խախտումներ է նկատել, որոնք ներառելու է արձանագրության մեջ: Ըստ ընդդիմադիր ուժի ներկայացուցչի՝ օրվա ընթացքում կրկնակի քվեարկության մի քանի դեպք է նկատել, 5-6 անգամ էլ՝ երբ 2 ծրար են գցել քվեատուփի մեջ:

Представителю АНК предлагали взятку за невмешательство в ход голосования
Представителю АНК предлагали взятку за невмешательство в ход голосования Представляющий Армянский национальный конгресс член комиссии избирательного участка 26/27 в Касахе Самвел Бояхчян сообщил Hetq.am, что накануне голосования ему предложили взятку за то, чтобы он либо притворился больным и не участвовал в процессе голосования, либо закрывал глаза на допускаемые нарушения.
По словам Бояхчяна, сегодня он заметил несколько нарушений, которые должен занести в протокол. Представитель оппозиции также сообщил, что в течение дня имели место несколько случаев повторного голосования и еще 5-6 случаев вброса в избирательную урну сразу двух бюллетеней.