Այս պահին իրավիճակը խիստ լարված է մայրաքաղաքի Խորենացի փողոցում, որոշակիորեն՝ նաեւ Սարի թաղում։
Խորենացի փողոցում ժամը 21:50-ի սահմաններում, ոստիկանների կազմած պատնեշի մոտ ցուցարարները պահանջում էին իրենց կողմից բերված սնունդը փոխանցել ՊՊԾ գնդի տարածքում գտնվող խմբին։
Ոստիկանները նրանց հնարավորություն չտվեցին, ինչից հետո ցուցարարները գրոհեցին մահակներով ու վահաններով զինված ոստիկաններին։ Ոստիկանությունը հատուկ միջոցներ կիրառեց ցուցարարների ուղղությամբ, այդ թվում՝ արցունքաբեր գազեր, ինչի արդյունքում բազմաթիվ քաղաքացիներ վնասվածքներ են ստացել։
Ցուցարարներն իրենց հերթին քարեր նետեցին սաղավարտներով ու մահակներով պաշտպանված ոստիկանների ուղղությամբ։ Բախումը շարունակվեց մոտ 20 րոպե։
Տեղեկություններ են պտտվում, որ ոստիկանները փողոցի այլ հատվածներում ծեծել են մի քանի ցուցարարների: Բախումների վայրում այս պահին աշխատում է շտապօգնության մի քանի բրիգադ։
Այժմ ցուցարարների հետ է ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա քաղաքացիներին կոչ արեց վայր դնել քարերը, չնետել ոստիկանների ուղղությամբ։ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին պետք է հաղթի իր սիրով ու հաղթանակի կամքով։

Полиция применила спецсредства против находящихся на улице Хоренаци граждан (видео)
В эти минуты крайне обострена ситуация на улице Хоренаци в Ереване и в некоторой степени – в квартале Сари тах.
Около 21:50 участники демонстрации, находившиеся рядом с полицейским кордоном на улице Хоренаци, потребовали передать доставленную ими еду группе, находящейся на территории полка Патрульно-постовой службы.
Полицейские не позволили им это сделать, после чего демонстранты решили прорвать кордон полицейских, вооруженных дубинками и щитами. Полиция применила спецсредства, в том числе слезоточивый газ, в результате чего многие граждане получили повреждения.
В свою очередь демонстранты начали кидать камни в полицейских. Столкновение продолжалось минут 20.
Циркулируют сведения о том, что на других участках улицы сотрудники полиции избили нескольких участников акции. В настоящее время на месте столкновений работают бригады скорой помощи.
Вместе с демонстрантами на месте событий находится депутат Национального Собрания Никол Пашинян. Он призвал граждан не бросать камни в полицию. Пашинян также заявил, что граждане Республики Армения должны победить своей любовью и волей к победе.