Լ. Մարտիրոսյան. «Իրիցյանը դեռ բուժում է ստանում. ունի հրազենային և բեկորային վնասվածքներ»
Փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյանը քիչ առաջ տեսակցել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Գևորգ Իրիցյանին: Ասում է՝ Իրիցյանի առողջական վիճակը ծանր է, այժմ գտնվում է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի բուժսրահում:
«Այս պահին Իրիցյանը դեռ բուժումներ է ստանում: Ձախ ոտքի հատվածում ունի հրազենային և բեկորային վնասվածքներ: Բացի այդ, նա նաև մարմնական այլ վնասվածքներ է ստացել Արցախյան պատերազմի ժամանակներից: Ունի նաև ստամոքսի խոց, ողնաշարի մի քանի ճողվածք, որոնք այս պահին «սրված» վիճակում են»,-նշում է փաստաբանը:
Մարտիրոսյանը դեռ իր պաշտպանյալ Գևորգ Իրիցյանի հետ քննարկում է նրան՝ «Նուբարաշեն» ք/կ-ից ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ տեղափոխելու հարցը: Երբ Իրիցյանը հստակ որոշի, փաստաբանը միջնորդություն կներկայացնի վարույթ իրականացնող մարմնին:
Փաստաբանը նշում է՝ անցած օրերի համեմատ այս պահին որոշակի փոփոխություն է նկատվում Իրիցյանի առողջական վիճակում:

Лусине Мартиросян: “Ирицян все еще получает лечение. У него огнестрельные и осколочные ранения”
Адвокат Лусине Мартиросян немногим ранее встретилась с членом группы “Сасна црер” Геворком Ирицяном. По словам адвоката, состояние ее подзащитного тяжелое, в настоящий момент он находится в медпункте уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”.
“Ирицян все еще получает лечение. На левой ноге у него имеются огнестрельные и осколочные ранения. Есть и другие телесные повреждения, полученные во время Арцахской войны. Кроме того, у Ирицяна язва желудка, несколько позвоночных грыж, которые сейчас обострились”,- отметил адвокат.
Лусине Мартиросян пока обсуждает со своим подзащитным вопрос его перевода в уголовно-исполнительное учреждение “Больница для осужденных”. Когда Ирицян примет конкретное решение, адвокат представит ходатайство в осуществляющий производство орган.
Л.Мартиросян отметила, что по сравнению с прошлыми днями в состоянии здоровья Геворка Ирицяна наблюдается определенная динамика.