Վիճաբանություն Փոստանջյանի և Փաշինյանի միջև
Այսօր ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանին երկրորդ ընթերցմամբ քննարկում է նաև Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին օրենքի նախագիծը, որը ընդհարումների պատճառ դարձավ։ Նախ վիճեցին ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը և նիստը նախագահող Հերմինե Նաղդալյանը, այնուհետ՝ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը և «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը։
Վեճը ծագեց այն բանից հետո, երբ Փաշինյանը ելույթի ընթացքում նշեց, որ զինծառայողների կյանքի ապահովագրման համար ստեղծվող հիմնադրամին հատկացվող 1000 դրամները ոչ թե իշխանություններին, այլ զինծառայողների ընտանիքներին են տրամադրվելու։ Այս դիտարկմանը պատգամավոր Փոստանջյանը տեղից բղավեց, որ այդ գումարները տալիս են հենց իշխանություններին։ Փոստանջյանը շարունակաբար բաղվում էր, որ այդպես չի կարելի ասել, քանի որ ստեղծվելիք այդ հիմնադրամը իրենցն (իշխանություններինը-հեղ.) է լինելու։
Փաշինյանը Փոստանջյանին մի քանի անգամ հորդորեց թույլատրել բացատրել, թե ինչու է այդպես ասում, իսկ նիստը վարող Էդուարդ Շարմազանովը Փոստանջյանին խնդրեց, որ եթե ցանկանում է ելույթ ունենալ, թող հերթագրվի և կոչ արեց հարգել միմյանց։

Перепалка между Заруи Постанджян и Николом Пашиняном
Сегодня вНациональном Собрании обсуждался во втором чтении проект закона о компенсации ущерба жизни или здоровью военнослужащих при защите Республики Армения, который стал поводом для перепалок. Сперва поспорили депутат фракции Армянского национального конгресса Грант Багратян и председательствовавшая на заседании Эрмине Нагдалян, затем депутат фракции АНК Никол Пашинян и депутат фракции “Наследие” Заруи Постанджян.
Перепалка между последними началась после того, как Пашинян в своем выступлении сказал, что перечисляемые в фонд страхования жизни военнослужащих 1000 драмов будут предоставлены не властям, а семьям военнослужащих. В ответ Постанджян с места закричала, что деньги предназначены именно для властей и что создаваемый фонд будет принадлежать им.
Пашинян несколько раз призвал свою коллегу позволить ему объяснить, почему он так считает, а председательствовавший на заседании Эдуард Шармазанов попросил Постанджян записаться, если она хочет выступить, и проявлять уважение друг к другу.