Առավելապես վատ և բավարար. վարչապետի 100-օրյա գործունեության մասին հարցման արդյունքները
Այս տարվա սեպտեմբերի 13-ին Կարեն Կարապետյանը նշանակվեց ՀՀ վարչապետ՝ դառնալով ՀՀ 14-րդ վարչապետը։ Օրեր առաջ լրացավ նրա պաշտոնավարման 100 օրը։ Հայաստանում գործող «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնը «ՀՀ վարչապետի 100 oրը» խորագրով քննարկմանը ներկայացրեց իրենց անցկացրած ֆեյսբուքյան հարցման արդյունքները, որին մասնակցել է 653 օգտատեր։
Հարցին՝ ինչպե՞ս եք գնահատում ՀՀ վարչապետի 100-օրյա գործունեությունը, հարցման մասնակիցների մեծամասնությունը պատասխանել է՝ բավարար (34.5%), ավելի փոքր մասը՝ վատ։ Գերազանց գնահատական է տվել հարցվածների շատ քիչ մասը։
Մյուս հարցին՝ ինչպե՞ս եք գնահատում պետական ծախսերի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված ՀՀ վարչապետի ձեռնարկած քայլերը, մեծամասնությունը (32.8%) պատասխանել է՝ վատ, զգալի մասն էլ՝ բավարար։ Այս ուղղությամբ վարչապետի քայլերին գերազանց գնահատական տածների թիվը փոքր է:
Երրորդ հարցով մասնակիցներին առաջարկվել է գնահատել բիզնես միջավայրի բարելավմանն ուղղված ՀՀ վարչապետի քայլերը։ Այս հարցին էլ հարցման մասնակիցների մեծամասնությունը պատասխանել է՝ վատ (30.6%)։

В основном “плохо” и “удовлетворительно”: результаты опроса о 100 днях деятельности премьер-министра РА
13 сентября этого года премьер-министром Республики Армения был назначен Карен Карапетян, который стал 14-м главой правительства страны. Несколько дней назад истекли сто дней деятельности Карапетяна на этом посту.
В ходе сегодняшнего обсуждения на тему “100 дней премьер-министра РА” действующий в Армении Антикоррупционный центр “Транспаренси Интернешнл” представил результаты опроса в социальной сети “Фейсбук”, в котором приняли участие 653 пользователя.
На вопрос: как Вы оцениваете 100 дней деятельности премьер-министра РА? - большинство (34.5%) ответило “удовлетворительно”, остальные – “плохо”. Отличную оценку дало незначительное число респондентов.
На второй вопрос: как Вы оцениваете шаги премьер-министра РА по повышению эффективности государственных расходов? – большинство (32.8%) ответило “плохо”, значительная часть – “удовлетворительно”. Отличную оценку шагам премьера в этом направлении дало небольшое число участников опроса.
Третьим вопросом респондентам было предложено оценить шаги премьер-министра РА по улучшению бизнес-среды. На этот вопрос большинство (30.6%) ответило “плохо”.