Զարուհի Փոստանջյանը դուրս է եկել «Ժառանգություն» խմբակցությունից
Այսօր` օրենսդիր մարմնի նիստի մեկնարկին, Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հայտնեց, որ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը դուրս է եկել «Ժառանգություն» խմբակցությունից` իր դիմումի համաձայն։ Սահակյանի այս հայտարարությունից հետո ԱԺ դահլիճից ծափեր լսվեցին, որը, կարելի է ենթադրել, ողջույն էր պատգամավորի այս որոշմանը։
Փոստանջյանն այս կուսակցության անդամ է 2007 թվականից. նա 2007 և 2013թթ. համամասնական ընտրակարգով պատգամավոր է ընտրվել «Ժառանգություն» կուսակցությունից։
Հավելենք, որ Փոստանջյանի այս որոշումը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ «Ժառանգություն» կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու նպատակով դաշինք է կազմել պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի և արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի հետ՝ կազմելով «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը։
Օրեր առաջ պատգմավորը իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել էր այս որոշմանը` նշելով. «Ակնհայտ փաստ է «Ժառանգություն» կուսակցության սկզբունքային, գաղափարական և ծրագրային խզումը իր հռչակած և անցած քաղաքական ուղու հետ, ինչը հանգեցրել է հրաժարման կուսակցության կողմից ընդունված սկզբունքներից, գաղափարախոսությունից և ծրագրից»։

Заруи Постанджян покинула фракцию “Наследие”
Сегодня перед началом заседания Национального Собрания спикер НС Галуст Саакян сообщил, что депутат Заруи Постанджян, согласно собственному заявлению, вышла из фракции “Наследие”. После этого сообщения в зале парламента раздались аплодисменты – надо полагать, в поддержку решения депутата.
З.Постанджян была членом партии “Наследие” с 2007 г. В 2007 и 2013 гг. она избиралась депутатом Национального Собрания по пропорциональному списку этой партии.
Это решение депутата обусловлено тем обстоятельством, что для участия в парламентских выборах партия “Наследие” сформировала блок с бывшим министром обороны Сейраном Оганяном и бывшим министром иностранных дел Варданом Осканяном.
Несколько дней назад Постанджян, касаясь этого решения, отметила на своей страничке в Фейсбуке: “Принципиальный, идеологический и программный отход партии “Наследие” от провозглашенного и пройденного ею политического пути является очевидным фактом, что привело к отказу партии от принятых ею принципов, идеологии и программы”.