Իրադրությունն առաջնագծում․ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 2500 անգամ
Նոյեմբերի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը։
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Ситуация на передовой: режим прекращения огня был нарушен 2500 раз
С 12-го по 18-е ноября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохранялась установившаяся с минувших недель относительно спокойная оперативная обстановка. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
В указанный период азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня более 200 раз, произведя в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов из стрелкового оружия.
Подразделения Армии обороны продолжают диктовать ситуацию на передовой и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу.