Նիկոլ Փաշինյան․ «Մենք այժմ ՀՀԿ-ի ուրվականն ենք տեսնում»
Վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն իր եզրափակիր ելույթը սկսեց՝ դիմելով Հանրապետության հրապարակում հավաքված հազարավոր քաղաքացիներին և շնորհակալություն հայտնելով վերջիններիս, որ ամբողջ օրը հրապարակից հետևել են նիստին և ասաց՝ շուտով կմիանա իրենց։
Փաշինյանն ասաց, որ իրեն մեղադրում են, թե սպառնում է ոչնչացնել ՀՀԿ-ն, սակայն ամենևին էլ այդ նպատակը չի ունցել, քանի որ ՀՀԿ-ականներն իրենց ելույթներով ինքնաոչնչացրին այդ կուսակցությունը։
«Մենք այժմ ՀՀԿ-ի ուրվականն ենք տեսնում, ՀՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչները գոյություն չունեցող իշխանության տեսիլքը պահպանելու համար անցան հակապետական հռետորիկայի վրայով՝ փորձելով մեր շարժման մասին աշխարհաքաղաքական կենտրոններ ահազանգեր ուղարկել։ Դրանք ոչ միայն ուղղված են ազգային անվտանգությանը, այլև նպատակ ունեն խաթարել Հայաստանի և մի շարք երկրների բարեկամական հարաբերությունները։ Պատասխանատու կերպով ուզում եմ ասել, որ բոլոր նրանք, ովքեր փորձում են ակնարկել, որ ինչ-որ մութ ուժերի սցենար կա, վիրավորում են սեփական ժողովրդին»,- ասաց Փաշինյանը։
Փաշինյանի խոսքով՝ Արցախի և Հայաստանի սահմաններին սպառնացող վտանգի դեպքում համաժողովրդական շարժումը լծվելու է սահմանների պաշտպանությանը։
«Բայց ուզում եմ ձեր ուշադրությունը հրավիրել հետևյալի վրա՝ որոշ ՀՀԿ-ական պատգամավորներ ԱԺ ամբիոնից տարածում են ադրբեջանական քարոզչության նյութերը՝ փորձելով խուճապ տարածել հանրության շրջանում, սա ի՞նչ է եթե ոչ օգնության հուսահատ կանչ ուղղված Ադրբեջանին, ես որևէ այլ որակում չեմ կարող տալ», -ասաց նա։
Պատգամավորի խոսքով՝ եթե ՀՀԿ-ում կան երկրի ապագայով մտահոգ պատգամավորներ, ապա դա կարող են ապացուցել՝ քվեարկելով ժողովրդի թեկնածուի օգտին։
«Ես ՀՀԿ-ին որպես ամբողջություն չեմ ուզում դիմել, այլ որպես անհատներ. կուսակցությունը, որը դուք ներկայացնում եք, հատել է այն սահմանը, որից վերադարձ չկա»,- ասաց նա՝ կոչ անելով քվեարկել իր թեկնածության օգտին։

Никол Пашинян: “Мы сейчас видим призрак РПА”
Кандидат на пост премьер-министра Никол Пашинян начал свое заключительное выступление с обращения к собравшимся на площади Республики тысячам граждан, выразива им благодарность за то, что они весь день, стоя на площади, следили в прямом эжфире за ходом заседания.
Пашинян сказал, что его обвиняют в угрозах уничтожить Республиканскую партию, но он вовсе не ставил такую цель, поскольку республиканцы своими выступлениями сами уничтожают  эту партию.
“Сейчас мы видим призрак РПА. Представители фракции республиканцев ради сохранения призрака несуществующей власти перешли на антигосударственную риторику, пытаясь посылать в геополитические центры сигналы о движении. Эти сигналы не только направлены против национальной безопасности, но и преследуют цель навредить дружественным отношениям Армении с рядом стран. Хочу со всей ответственностью сказать, что все те, кто пытаются намекнуть на наличие сценария неких темных сил, оскорбляют собственный народ”,- заявил Пашинян.
По его словам, в случае возникновения угрозы границам Арцаха и Армении общенародное движение впряжется в дело защиты родины.
“Но я хочу обратить ваше внимание на следующее: некоторые депутаты-республиканцы с трибуны Национального Собрания распространяют азербайджанские пропагандистские материалы, пытаясь посеять панику в обществе. Что это, если не адресованный Азербайджану отчаянный крик о помощи. Никакой другой оценки я не могу дать”,- сказал Никол Пашинян.
По словам депутата, если в РПА есть обеспокоенные будущим страны депутаты, они могут доказать это путем голосования за кандидата народа.