Էջմիածնում շարունակվում են ցույցերն ընդդեմ քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի (տեսանյութ)
Այսօր առավոտյան ժամը 10։00 Էջմիածնի Կոմիտասի հրապարակում շարունակվել են ցույցերը գործող քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի դեմ։ Ցուցարարները պահանջում են նրա հրաժարականը։
Երթի մասնակիցները շարժվել են դեպի Ազգային ժողովի պատգամավոր, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի տուն՝ վանկարկելով՝ «Մանվե՛լ, հեռացի՛ր»«Կարե՛ն, հեռացի՛ր»։
Այնուհետև նրան երթով շարժվել են դեպի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցին՝ կոչ անելով «հայրապետին միանալ»։
Ցուցարարներն ասում են, որ իրենց պայքարը շարունակելու են մինչև վերջ և հորդորում անցորդներին միանալ իրենց։
Դրանից հետո նրանք շարժվեցին Մաշտոցի պողոտայով դեպի քաղաքային հիվանդանոց։
Ճանապարհին կային հատուկենտ ոստիկաններ, ովքեր ոչ մի կերպ չէին խոչընդոտում ցուցարարներին կամ բացում մեքենաներով փակված մի շարք փողոցներ։

Etchmiadzin: Protesters Continue to Demand Resignation of Mayor
Those opposed to Grigoryan gathered in the town’s Komitas Square and then marched on the house of retired Lieutenant-General Manvel Grigoryan, a deputy in the parliament and the mayor’s father.
After shouting “Manvel, get out” and “Karen, get out”, the marchers then went to the Saint Hripsimeh Church, urging support for “the pontiff”. (The reference is to Catholicos Garegin II. Several demonstrations demanding his resignation have occurred in Yerevan.)
The few police on the scene remained on the sidelines.
Protesters say they are determined to ramp up the pressure until Grigoryan, Etchmiadzin’s mayor since 2008, resigns.