Նիկոլ Փաշինյան. «Սրանից հետո Հայաստանում ընտրարշավի ընթացքում կրքեր են բորբոքվելու, որովհետև ընտրությունները լինելու են իրական»
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր դստեր հետ Երևանի ավագանու ընտրություններին քվեարկություն է կատարել մայրաքաղաքի թիվ 8/16 ընտրատեղամասում:
Քվեարկությունից հետո, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, վարչապետը նշել է. «Այս ընտրությունները տարբերվելու են նրանով, որ քաղաքացին վստահ է, որ ընտրությունն ինքն է կատարելու, և իր ձայնը չի գողացվելու: Եթե նկատվեն ընտրակեղծարարներ, նրանք կսկսեն բողոքել ոստիկանության գործողություններից»:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ այս ընտրարշավն իրական էր, և բոլոր ուժերը հասկանում էին, որ պետք է պայքարեն յուրաքանչյուր ձայնի համար: «Ցանկացած ժողովրդավարական երկրում ընտրարշավի ժամանակ կրքեր են բորբոքվում, և կարծում եմ՝ սրանից հետո Հայաստանում ընտրարշավի ընթացքում կրքեր են բորբոքվելու, որովհետև ընտրությունները լինելու են իրական: Պետք է սովորել իրական ընտրությունների և իրական քարոզարշավի»,- ասել է վարչապետը։

"Օтныне во время предвыборных кампаний в Армении будут кипеть страсти, потому что выборы будут реальными", - сказал Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня вместе с дочерью посетил столичный избирательный участок номер 8/16 и проголосовал на выборах в Совет старейшин Еревана.
После голосования, отвечая на вопросы журналистов, премьер-министр сказал: “Эти выборы будут отличаться тем, что гражданин уверен, что он сам совершает выбор и его голос не будет украден. Если будут замечены фальсификаторы, они начнут жаловаться на действия полиции”.
По словам Никола Пашиняна, эта избирательная кампания была реальной, и все силы понимали, что должны бороться за каждый голос.
“В любой демократической стране во время избирательной кампании кипят страсти, и я думаю, что отныне во время предвыборных кампаний в Армении будут кипеть страсти, потому что выборы будут реальными. Нужно привыкать к реальным выборам и настоящим кампаниям”, - сказал премьер-министр.