Փարիզում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
Հունվարի 16-ին Փարիզում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագաներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Տեղի ունեցավ մտքերի օգտակար և կառուցողական փոխանակում, ինչն ուղղված էր նաև առավել լայն փոխըմբռնման և փոխվստահության հաստատմանը:
Ավելի քան չորս ժամ տևած հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձան խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի՝ ներառյալ ժողովուրդներին խաղաղությանը նախապատրաստելուն, անվտանգությանն ու տարածաշրջանային կայուն զարգացմանը:
Հանդիպման նոր ժամկետները դեռևս հաստատված չեն, այնուամենայնիվ, ԱԳ նախարարները համաձայնեցին առաջիկա ամիսներին շարունակելու հետևողական, նպատակաուղղված շփումները»,- ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan Meet in Paris
On January 16, with the mediation and participation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti and Andrew Schofer the meeting between Zohrab Mnatsakanyan, acting Foreign Minister of Armenia, and Elmar Mammadyarov, Foreign Minister of Azerbaijan, took place. Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, also participated in the meeting.
The interlocutors had a useful and constructive exchanges, which is also aimed at establishing more mutual understanding and mutual trust.
At the meeting, which lasted more than four hours, the interlocutors touched upon a wide range of issues related to the peace process, including preparing populations for peace, security and sustainable economic development.
The new dates for the next meeting are not yet confirmed, however, the Foreign Ministers agreed to continue consistent, result-oriented talks in upcoming months.