Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Հունվարի 16-ին Փարիզում Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
«Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ վերահաստատեց ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումներն ու սկզբունքային դիրքորոշումը՝ առանձնահատուկ շեշտելով օգտակար շփումների կարևորությունն առավել մեծ փոխըմբռնում և փոխվստահություն հաստատելու գործում:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին իրենց հանդիպումից հետո տեղի ունենալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման վերաբերյալ, ինչպես նաև համանախագահների օրացույցում ներառված առաջիկա քայլերի շուրջ»,- ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրությունում։

Acting Foreign Minister of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs Meet in Paris
On January 16, Zohrab Mnatsakanyan, acting Foreign Minister of Armenia, met with Igor Popov, Stéphane Visconti, Andrew Schofer, the OSCE Minsk Group Co-Chairs, and Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
Acting Foreign Minister Mnatsakanyan reiterated approaches and the principled position of Armenia on the settlement of the Nagorno-Karabakh issue, particularly highlighting the importance of useful contacts in establishing broader mutual understanding and mutual trust.
The interlocutors exchanged views on the upcoming meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan and other steps included in Co-Chairs’ schedule.