Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Հունվարի 16-ին Փարիզում Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
«Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ վերահաստատեց ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումներն ու սկզբունքային դիրքորոշումը՝ առանձնահատուկ շեշտելով օգտակար շփումների կարևորությունն առավել մեծ փոխըմբռնում և փոխվստահություն հաստատելու գործում:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին իրենց հանդիպումից հետո տեղի ունենալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման վերաբերյալ, ինչպես նաև համանախագահների օրացույցում ներառված առաջիկա քայլերի շուրջ»,- ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրությունում։

Встреча и.о. министра иностранных дел с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
16 января в Париже исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ - Игорем Поповом, Стефаном Висконти, Эндрю Шофером и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Глава внешнеполитического ведомства Армении вновь подтвердил подходы и принципиальную позицию Армении по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, особо подчеркнув значимость полезных контактов для установления большего взаимопонимания и взаимодоверия.
Собеседники обменялись мнениями относительно последующей встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана, а также дальнейших шагов включенных в повестку дня сопредседателей.