Դատարանը բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանի նկատմամբ կալանքի որոշում կայացրեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Վարդան Գրիգորյանի, քիչ առաջ հրապարակեց բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ որոշում: Այս մասին դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հարությունյանի պաշտպան Կարեն Հակոբյանը:
Նշենք, որ Հարությունյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և փողերի լվացման մեջ: Նրա նկատմանբ հետախուզում է հայտարարված:
Հատուկ քննչական ծառայության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Հարությունյանը, հանդիսանալով ՀՀ գործադիր իշխանության ղեկավար աշխատող, իր հետ մտերիմ հարաբերությունների մեջ գտնվող անձանց օժանդակությամբ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք է ստացել, ապա օրինականացրել հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով գույքը:

Принято решение об аресте бывшего министра охраны природы РА Арама Арутюняна
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Вардана Григоряна немногим ранее принял решение об аресте бывшего министра охраны природы Арам Арутюняна. Об этом журналистам сообщил адвокат экс-министра Карен Акопян.
Отметим, что Араму Арутюняну предъявленоо обвинение в получении взятки и отмываниии денег в особо крупном размере. Бывший министр объявлен в розыск.
В сообщении Специальной следственной службы говорится, что А.Арутюнян, являясь руководящим работником в исполнительной власти, при содействии близких ему лиц получил взятку в особо крупном размере, полсе чего узаконил полученное преступным путем имущество в особо крупном размере.