Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետ աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը։
«Հարգելի պարոն վարչապետ
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու և 2018 թ. դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր դաշինքի հաջողության կապակցությամբ:
Միացյալ Նահանգներն աջակցում են բարգավաճ, ժողովրդավարական և հարևանների հետ խաղաղ գոյակցող Հայաստանին: Միասին մենք կարող ենք առաջընթաց արձանագրել մեր երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման, համաշխարհային անվտանգության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործում:

Donald Trump Congratulates Pashinyan on Appointment as Armenian PM
President of the United States of America Donald Trump has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister of the Republic of Armenia.
The message reads, in part:
“Dear Mr. Prime Minister,
Congratulations on your appointment as Prime Minister of Armenia and your coalition’s success in the December 9, 2018 parliamentary elections.
The United States supports a prosperous, democratic Armenia at peace with its neighbors. Together, we can make progress on deepening trade between our countries, strengthening global security, and combating corruption. A peaceful solution to the Nagorno-Karabakh conflict will help these efforts.