Արմավիրի մարզպետը պարգևատրել է իրեն և աշխատակազմին
Երեկ տեղեկացրել էինք, որ Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանն իր տեղակալներին, նրանց օգնականներին, մարզպետարանի վարչության պետերին դրամական խոշոր պարգևատրումներ է տվել: Պարզվում է, որ կարգադրություններով նմանատիպ պարգևատրում իրականացրել է նաև Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը:
Մարզպետ Հ. Մաթևոսյանն իր դեկտեմբերի 25-ի կարգադրությամբ, աշխատավարձի ֆոնդի տնտեսված միջոցների հաշվին միանվագ դրամական պարգատրմամբ խրախուսել է իրեն, տեղակալներ՝ Ալեքսանդր Ղուկասյանին և Կարեն Գրիգորյանին, օգնականներ՝ Խաչիկ Ինջյանին, Արմինե Գալստյանին և խորհրդական՝ Նվեր Պետրոսյանին, ինչպես նաև մարզպետի տեղակալի օգնական Վիկտորյա Գալստյանին, ով մարզպետի օգնական Արմինե Գալստյանի քույրն է:
Ուշագրավն այն է, որ Արմավիրի մարզպետն իրեն պարգևատրել է հիմնական աշխատավարձի ամբողջ գործակցով (մեկ ամսվա աշխատավարձի չափով), իսկ մյուսներին՝ 0,5756: Օրինակ, մարզպետի ամսական աշխատավարձը կազմում է 661 հազար 400 դրամ, նույնքան էլ պարգևատրում է ստացել, իսկ մարզպետի տեղակալների աշխատավարձը 529 հազար 120 դրամ է, և յուրաքանչյուրը պարգատրվել է 304 հազար 561 դրամի չափով: Այս կարգադրությամբ պարգևատրման ընդհանուր գումարը կազմում է մոտ 1 մլն 718 հազար դրամ:
Նշենք, որ մարզպետի 2018թ. դեկտեմբերի 21-ի կարգադրությամբ Արմինե Գալստյանի հետ կնքվել է անորոշ ժամկետով աշխատանքային պայմանագիր: Նույն օրը մարզպետի մեկ այլ կարգադրությամբ Արմինե Գալստյանի քրոջ՝ Վիկտորյա Գալստյանի հետ դարձյալ կնքվել է աշխատանքային պայմանագիր՝ մարզպետի տեղակալ Կարեն Գրիգորյանի օգնականի պարտականությունները կատարելու համար: Քույրերի նկատմամբ նշանակվել է փորձաշրջան՝ մեկ ամիս ժամկետով:
Մարզպետարանից տեղեկացանք, որ Վիկտորյան երկար տարիներ է աշխատում մարզպետարանում, եղել է գործավար, իսկ Արմինեն՝ մի քանի ամիս է, ինչ եկել է մարզպետարան:
Խաչիկ Ինջյանը մարզպետի օգնական է նշանակվել նոյեմբերի 8-ին և մոտ մեկ ամսվա աշխատող է եղել պարգատրման ժամանակ:
Նույն օրվա մեկ այլ կարգադրությամբ մարզպետը պարգևատրել է մարզպետարանի 14 աշխատակիցների, դարձյալ՝ 0,5756 գործակցով: Պարգևատրման ընդհանուր չափը կազմել է 2 մլն 460 հազար դրամ: Ստացվում է՝ նույն օրվա մարզպետի երկու կարգադրություններով մարզպետարանի աշխատակիցներին պարգևատրման նպատակով հատկացվել է 4 մլն 177 հազար դրամ:

Губернатор Армавира наградил себя и сотрудников областной администрации
Вчера стало известно, что губернатор Котайка Романос Петросян выписал крупные суммы своим заместителям, их помощникам, начальникам областных управлений. Оказалось. однако, что аналогичные денежные вознаграждения выплатил своим сотрудникам и губернатор Армавира Амбарцум Матевосян. 25 декабря Матевосян подписал распоряжение о поощрении денежными суммами себя, своих заместителей – Александра Гукасяна и Карена Григоряна, помощников – Хачика Инджяна, Арминэ Галстян и советника – Нвера Петросяна, помощника вице-губдернаторв – Викторию Галстян, сестру помощника губернатора – Арминэ Галстян.
Примечательно, что губернатор Армавира выделил себе месячную зарплату, а остальным – чуть больше половины зарплаты. Общая сумма вознаграждений, выплаченных этим распоряжением, составила около 1 млн 718 тыс. драмов.
Отметим по распоряжению Амбарцума Матевосяна от 21 декабря 2018 г. с Арминэ Галстян был заключен трудовой договор на неопределенный срок. В тотже день другим распоряжением губернатора трудовой договор о выполнении обязанностей помощника вице-губернатора Карена Григоряна был заключен с сестрой Армине Галстян, Викторией Галстян. Сестрам назначили месячный испытательный срок.
Как сообщил губернатор, Виктория много лет работала в областной администрации делопроизводителем, Армине работает всего несколько месяцев.
Хачик Инджян был назначен помощником губернатора 8 ноября и, проработав около месяца, получил денежное вознаграждение.
Распоряжением губернатора денежные награды в размере чуть больше половины месячной зарплаты были выписаны и 14 другим сотрудникам администрации. В этом случае общая сумма выплаченных денежных вознаграждений составила 2 млн 460 тыс. драмов.
Таким образом, подписанными в один и тот же день двумя распоряжениями губернатора Армавира на выплату денежных вознаграждений сотрудникам областной администрации было выделено 4 млн 177 тыс. драмов.