Մոսկվայում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի հանդիպումը
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ:
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական ռազմավարական հարաբերություններին առնչվող օրակարգային մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են առևտրատնտեսական և ներդրումային ոլորտներում երկկողմ համագործակցությանը և տարբեր ուղղություններով համատեղ ծրագրերին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի վարչապետները կարևորել են առևտրաշրջանառության ծավալների շարունակական ավելացումը և վստահություն հայտնել, որ երկու երկրների կառավարությունների շարունակական ջանքերի արդյունքում այն նոր թափ կստանա:

В Москве состоялась встреча Никола Пашиняна и Дмитрия Медведева
Находящийся с рабочим визитом в Москве премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым.
Главы правительств двух государств обсудили ряд вопросов повестки армяно-российских стратегических отношений, касающихся двустороннего сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах, а также совместных программ по разным направлениям.
Премьер-министры Армении и России отметили важность продолжительного наращивания объемов торгового оборота и выразили уверенность, что в результате продолжительных усилий правительств двух государств оно получит новый импульс.