Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի նորընտիր անդամներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության (ՀՅԴ) Բյուրոյի նորընտիր ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին և Բյուրոյի անդամներին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
«Ողջունում եմ հարգելի գործընկերներ: Հարգելի պարոն Տեր-Խաչատուրյան, ուրախ եմ մեր ծանոթության համար, ուզում եմ շնորհավորել անձամբ Ձեզ և Բյուրոյի մյուս ընտրված անդամներին, մաղթել ամենայն հաջողություն՝ ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության, և ընդհանրապես մեր ժողովրդի: Իհարկե, ես միշտ ասել եմ, որ շատ բարձր եմ գնահատում ՀՅԴ-ի գործունեությունը և կարևոր համարում հետագա գործունեությունը: Մեր կառավարությունը միտված է և հակված է լայն ու արդյունավետ համագործակցություն ունենալ Դաշնակցության հետ, որովհետև հասկանալի է, որ մենք շատ հարցերում նույն տեսակետը չունենք, բայց պակաս չեն հարցերը, որոնց վերաբերյալ առնվազն մեր ընկալման վեկտորները համընկնում են: Այնպես որ, ուրախ եմ այս առիթի համար, նաև համոզված եմ, որ ընթացիկ հարցեր քննարկելու հնարավորություն կունենանք: Կրկին անգամ շնորհավորում եմ անձամբ Ձեզ և Բյուրոյի մյուս անդամներին ընտրության կապակցությամբ»,- նշել է վարչապետ Փաշինյանը:
«Շնորհակալություն պարոն վարչապետ: Նախ ցանկանում եմ անձամբ շնորհավորել Ձեզ վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ, նաև շնորհակալություն հայտնել դեռևս մեր ժողովից առաջ հրավեր ուղղելու համար, որպեսզի հանդիպեք Բյուրոյի նոր անդամներին: Ուրախ եմ, որ հնարավորություն կա ունենալ բաց զրույց: Ինչպես առհասարակ նշում ենք մեր կարգախոսներում՝ մեր նպատակն է ունենալ հզոր հայրենիք և սփյուռք, վստահ եմ, որ այդ ուղղությամբ կան բավական ոլորտներ, որտեղ կկարողանանք համագործակցել՝ ի շահ մեր ազգային առաջնահերթությունների: Մենք միշտ պետության կողքին ենք՝ Հայաստանի, Արցախի, ինչպես նաև մեր հայապատկան հողերում ապրող հայերի իրավունքների ջերմ պաշտպանն ենք»,- իր հերթին նշել է Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՅԴ Բյուրոյի անդամները վարչապետին պատմել են օրերս Արցախում ավարտված Դաշնակցության ընդհանուր ժողովի, կուսակցության առաջնահերթ խնդիրների և հետագա ծրագրերի մասին:

Премьер-министр Никол Пашинян принял новоизбранных членов Бюро АРФД
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоизбранного представителя Бюро Армянской революционной федерации “Дашнакцутюн” Акопа Тер-Хачатуряна и членов Бюро.
“Приветствую вас, уважаемые коллеги. Уважаемый господин Тер-Хачатурян, рад нашему знакомству, хочу поздравить Вас лично и других избранных членов Бюро, пожелать вам всяческих успехов во благо Республики Армения, Республики Арцах и нашего народа в целом. Конечно, я всегда говорил, что высоко ценю деятельность АРФД, и считаю важным дальнейшее развитие ее деятельности. Наше правительство привержено и стремится к широкому и эффективному сотрудничеству с АРФД, потому что понятно, что у нас нет единого мнения по многим вопросам, но вместе с тем много и вопросов, по которым, по крайней мере, векторы нашего восприятия совпадают. Так что я рад этому поводу и уверен, что мы сможем обсудить текущие вопросы. Я еще раз поздравляю Вас и других членов Бюро с избранием”, - сказал премьер-министр Пашинян.
“Спасибо, господин премьер-министр. Прежде всего, я хотел бы лично поздравить Вас с переназначением на пост премьер-министра и поблагодарить за то, что еще до начала Общего собрания АРФД Вы пригласили новых членов Бюро на встречу. Я рад, что есть возможность вести открытый разговор. Как мы отмечаем в наших лозунгах, наша цель - иметь сильную родину и диаспору, и уверен, что в этом направлении есть много областей, в которых мы можем сотрудничать в интересах наших национальных приоритетов. Мы всегда поддерживаем государство, мы самые ярые защитники прав армян, проживающих в Армении, Арцахе, а также на других армянских землях”, - сказал Акоп Тер-Хачатурян.
В ходе встречи члены Бюро АРФД сообщили премьер-министру о состоявшемся на днях в Арцахе Общем собрании АРФД, приоритетах и дальнейших планах партии.