Բանակի օրվա առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ բանակի օրվա առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի և Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամների հետ, ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը Հայրենիքի անկախության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
Վարչապետը ծաղիկներ է դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին, անհայտ կորած ազատամարտիկների հուշակոթողին և ծաղկեպսակ՝ զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է նաև «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի թանգարանի կառուցման նախագծին և շինաշխատանքների ընթացքին։

По случаю Дня армии премьер-министр Никол Пашинян посетил воинский пантеон “Ераблур”
По случаю Дня армии премьер-министр Никол Пашинян вместе с президентом Республики Армения Арменом Саркисяном, президентом Республики Арцах Бако Саакяном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, председателем Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном, членами Совета национальной безопасности и в сопровождении руководящего состава МО и ВС посетил воинский пантеон “Ераблур”, чтобы воздать дань уважения памяти погибших за независимость Родины воинов.
Премьер-министр возложил цветы к могилам Вазгена Саркисяна, Андраника Озаняна, мемориалу пропавших без вести солдат, а также возложил венок к памятнику, увековечивающему память воинов-освободителей.
Никол Пашинян также ознакомился с проектом по строительству Музея воинского пантеона “Ераблур” и ходом строительных работ.