Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստը հետաձգվեց
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստի ընթացքում դատախազները ժամանակ են խնդրել պաշտպանների կողմից ներկայացված ծավալուն բողոքին ծանոթանալու համար: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ դատական նիստն այսօր ընդմիջվել է և կշարունակվի հունվարի 31-ին: Պաշտպանը նշեց, որ ի տարբերություն նախորդ գործերի` այս անգամ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործը դատավորին մակագրվել է էլեկտրոնային եղանակով:
Նշենք, որ մինչ այս Քոչարյանի պաշտպանները մշտապես բարձրաձայնել են այն մասին, որ գործերը պետք է էլեկտրոնային եղանակով մակագրվեն այս կամ այն դատավորին, այլ ոչ թե դատարանի նախագահի որոշմամբ:

Заседание суда по делу об избрании меры пресечения Роберту Кочаряну отложено до 31 января
На сегодняшнем судебном заседании по делу об избрании меры пресечения второму президенту РА Роберту Кочаряну сторона обвинения попросила время на ознакомление с развернутой жалобой, представленной защитниками подсудимого. Об этом журналистам сообщил адвокат экс-президента Айк Алумян.
Заседание отложено до 31 января. По словам Алумяна, на этот раз дело рассматривает судья, отобраный электронным путем.
Отметим, что защитники Роберта Кочаряна не раз заявляли о том, что дела должны рассматривать судьи, отобранные компьютером, а не председателем суда.