Պաշտպանները ներկայացրել են Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով ծավալուն բողոքը. նիստը հետաձգվեց
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններն այսօրվա դատական նիստի ընթացքում ներկայացրել են շուրջ 50 էջից բաղկացած բողոքը Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու որոշման դեմ: Դատական նիստի ավարտից հետո Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Քոչարյանն այսօր չի հասցրել ելույթ ունենալ, սակայն հաջորդ դատական նիստին, որը նշանակված է վաղը՝ փետրվարի 1-ին, ելույթ կունենա:
Վաղվա նիստին մեղադրող դատախազները կներկայացնեն բողոքի վերաբերյալ իրենց առարկությունները:
Հիշեցնենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանն արդեն երկրորդ օրն է՝ քննում էր Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ նրա պաշտպանների ներկայացրած բողոքը:

Адвокаты подали жалобу на решение суда о продлении срока ареста Роберту Кочаряну
Адвокаты второго президента РА Роберта Кочаряна на сегодняшнем судебном заседании подали 50-страничную жалобу на решение суда о продлении срока ареста своему подзащитному.
По завершении заседания адвокат Кочаряна Айк Алумян сообщил журналистам, что сегодня Роберт Кочарян не успел выступить в суде. Он сделает это на следующем заседании, которое состоится завтра, 1 февраля.
На завтрашнем заседании обвинители представят свои возражения по жалобе защитников.
Напомним, что уже второй день в Апелляционном уголовном суде рассматривается жалоба адвокатов Р.Кочаряна на продление срока его ареста.