Վարչապետն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին և լեհական «Լուբավա» ընկերության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և լեհական «Լուբավա» ռազմաարդյունաբերական ձեռնարկության ներկայացուցիչներին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը:
Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է հայ-լեհական կապերի շարունակական զարգացումը և նշել, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստակամ է քննարկել այդ ուղղությամբ անելիքները:
Դեսպան Չեպլակն իր հերթին խոսել է մեր երկրի հետ երկկողմ հարաբերությունների խորացման կարևորության մասին և վերահաստատել է Հայաստանի վարչապետին ուղղված՝ Լեհաստան այցելելու հրավերը:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ռազմարդյունաբերության ոլորտում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է հայ-լեհական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների ակտիվացումը:
Վարչապետի կայքը հայտնում է, որ «Լուբավա»-ն ռազմատեխնիկա և ռազմամթերք արտադրող լեհական ընկերություն է: Այն գործունեություն է ծավալում ավելի քան 60 տարի: Ընկերության արտադրանքը պահանջարկ ունի աշխարհի ավելի քան 40 երկրում:

Премьер-министр принял посла Польши в Армении и представителей польского предприятия “Любава”
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака и представителей польского военно-промышленного предприятия “Любава”.
Приветствуя гостей, премьер-министр Пашинян подчеркнул важность продолжительного развития армяно-польских отношений и отметил, что правительство Армении готово обсудить шаги в этом направлении.
Посол Чеплак в свою очередь подчеркнул важность углубления двусторонних отношений с нашей страной и подтвердил адресованное премьер-министру Армении приглашение посетить Польшу.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества в разных направлениях, в том числе в области военной промышленности. В этом контексте двусторонне была подчеркнута важность активизации работ Армяно-польской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
“Любава” - польская компания, производящая военную технику и боеприпасы. Компания существует уже более 60 лет. Продукция компании востребована более чем в 40 странах мира.